Piatkové rande na Americký spôsob

Autor: Jana Harris | 21.6.2005 o 9:08 | Karma článku: 11,43 | Prečítané:  3459x

(pre všetkých -násťročných) Ten môj so mnou nechodí nakupovať. Nemám s tým žiadny problém, hlavne v prípade ak sa jedná o hľadanie vhodných džínsov alebo sukne. Niekedy mi to trvá celú večnosť a mať kohosi stepujúceho za chrbtom, by mi to rozhodne neuľahčilo. Posledný piatok som si ale uvedomila, že mladší predstavitelia mužského pohlavia práve takto trávia so svojimi slečnami veľa času... Skutočne veľa. Po pár hodinách skúmania môjho okolia (a krátkom prieskume medzi mojim manželom a jeho sestrou) by som to zhrnula jednoduchu: V Amerike je nakupovanie neodmysliteľnou časťou takmer každého rande.

Je piatok večer. Takmer v každom obchodom centre (ktorému tu hovoria Mall) v USA sa odohráva rovnaká scéna. Všade sa to hemží mládežou, ktorá sa vybrala na rande. Mladučké páriky vodiace sa za ruky. Dvojice (alebo aj väčšie skupiny tzv. double a triple dates) sedia na lavičkách pod tropickými palmami. Palmy sú živé ale oveľa častejšie umelé, ktoré sa ako živé len tvária. Klíma v nákupnom centre je vždy veľmi príjemná a vždy kontrolovaná klimatizáciou, ktorá zabezpečí tú správnu teplotu. Pri správnej teplote aj mládeži lepšie chutí. Výber v takýchto centrách je široký, takmer interkontinentálny. Majú tu všetko od japonskej, čínskej, dokonca aj ruskej až po klasicky americkú kuchyňu... V prípade, že páriky vyhladnú z chodenia po všetkých obchodoch. Celé toto jedinečné miesto na randenie postavili pod sklenenou strechou niekoľkoposchodového obchodu, kam by sa vošlo snáď aj lietadlo.

Najčastejšie ale predsa vidno mladé páriky nakupovať. Na toto je pripravený každý mladý muž, ktorý ide na rande. No a zdá sa, že Americký mladíci to chápu ako národnú tradíciu a akúsi cenu za rande s ich vyvolenou. (Nedopátrala som sa k tomu, koľko také rande skutočne stojí... A v ktorom bode sa očakáva od mladíka, že začne kompletne financovať tieto piatkové výjazdy.) Zatiaľ  čo teda slečna znalecky prezerá kúsky oblečenia, trpezlivý partner stojí ticho v pozadí. Očakáva sa od neho pomalé otáčanie sa na päte, poklopkávanie nohou či mrmlanie si pod nos. Obstojí aj konverzácia s druhým randiacim mladíkom. (Len v prípade už spomínaného dvojitého rande. Nie je vhodné len tak osloviť nič netušiaceho mladíka stojaceho opodiaľ vás... Nech sa tvári akokoľvek zúfalo, pretože prechádza tým istým čo vy.) To keď sa slečny náhodou vytratia do skúšobných kabínok. Inak treba byť stále v strehu. Cení sa samozrejme aký taký názor na najnovšie módne trendy. Niekedy to znamená len to, že sa treba v ten pravý okamih usmiať... To keď mladá priateľka ukáže tričkou alebo šaty, ktoré by jej pristali. Je všeobecne prípustné usmiať sa aj po zhruba hodinovom hľadaní tých správnych džínsov. (I keď priateľke veľmi nesvedčia.) Topánky sa zdajú byť trošku náročnejším orieškom. (Aspoň podľa toho, čo som sledovala a hlavne počula na mojom neplánovanom nákupe, ktorý skončil výskumom spoločenských zvykov.) To čo sa páči mladej slečne má veľmi často podozrivý odtieň a ešte podozrivejší tvar pre jej spoločníka. Najviac ma pobavila poznámka jednoho mladíka, že vysoké ihličky sa mu nezdajú sexi... Skôr sa ich bojí, odkedy vie, že by mohli skončiť v jeho hlave. Nič mu nehovoria podľa jeho výrazu tváre ani topánky s veľmi ostrou špičkou. Požiadal svoju priateľku, aby si ich obula a hneď to zhodnotil slovami, že jej nohy vyzerajú o päť čísiel väčšie. Priateľka sa len usmiala vraviac, že sa tomu nerozumie. Jedinou oblasťou nákupou, kde trošku miestni mladíci zaostávajú je spodné prádlo. Čo im ale s ohľadom na ich vek nemožno vyčítať. Veď si počas celého večera počínali tak statočne. Priateľka ich dotiahla až sem k čipkovanému spodnému prádlu, ktoré by asi malo ostať skôr tajomstvom. Lenže ani tomuto sa nevyhnú i keď by isto chceli... Napadlo ma to, keď som videla ich červenajúce sa tváre.  

Dobrá správa je, že oni obe strany toto randenie prežijú v zdraví. Slečny začnú po istom čase nakupovať s priateľkami a mladíci sa prestanú červenať pri stretnutí s čipkami. Navyše niektorí jedinci tvrdia, že takéto rande na Americký spôsob je vraj skvelým tréningom pre manželstvo alebo aj iný vážny vzťah. Nejako mi to ale nesedí, veď len málo mužov tu vidím nakupovať najnovšie módne oblečenie s tou svojou. Asi to bude tým, že si toho užili skutočne dosť, keď boli mladí.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?