Skúste byť Picassom

Autor: Jana Harris | 15.8.2005 o 8:30 | Karma článku: 4,65 | Prečítané:  2096x

V každom z nás je umelec. Niekto ho musí dolovať hlboko v podzemí vlastnej duše, iný zakopne o talent len tak náhodne... Výtvarný talent možno objaviť rovnako dobre na hodinách výtvarnej ako doma na kuchynskom stole. Môže to byť v rannom detstve ale aj v čase, keď už sa hlási dôchodok. Veľa umelcov sníva o originále, ktorý by ohromil davy. Nie menej cenná (aspoň pre samotného autora) môže byť aj snaha o kopírovanie dieľ veľkých majstrov. (V tomto prípade skutočne neplatí, že kopírovanie zabíja.) Každý človek predsa dáva do namaľovaného obrazu kúsok seba a svojho pohľadu na svet. Možno ten váš pohľad na veci sa podobá tomu, ktorý mal Picasso. K objaveniu výtvarných vlôh nebudete potrebovať ani plátno ani olejové farby. Ani predošlé skúsenosti s maľovaním nie sú potrebné. Postačí pripojenie k internetu.

Nezababrete si ruky ani oblečenie farbami...  V dnešnej dobe môže byť každý Picassom, aj keď len online. Ateliérom môže byť celkom dobre vaše pracovisko, spálňa, izba vašich detí alebo aj internetová kaviareň. Všetko záleží len na tom, kde otvoríte web stránku projektu Mr. Picassohead. Garantujem, že dielo podobné tomu od veľkého umelca vznikne celkom rýchlo. K dispozícii sú dopredu nakreslené časti tváre, ktoré treba len vedieť poskladať do správnej formy. Výsledné diela ale často nepredstavujú len podoby ľudských tvárí. Kreativite sa v tomto smere skutočne medze nekladú. V galérii stránky Mr. Picassohead sa o tom istotne presvedčíte. 

Aj ja som prispela do dlhého radu umelcov, ktorí nechali svoju stopu vo virtuálnom priestore. Bavilo ma to. A tu je moje dielo pod názvom Lucky day.

lucky day - sevan

Možno bude aj vás.
 
Možno vás aj napadne ako mňa, že niektoré z diel, by som si pokojne zavesila doma namiesto drahého obrazu od Picassa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

V bubline pritakávačov

Začína byť celkom jasné, koho presne Matovič myslí, keď hovorí o múdrosráčoch.


Už ste čítali?