Verí, že Boh mu odpustí

Autor: Jana Harris | 6.10.2005 o 9:24 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  2475x

(Inšpirované príbehom päťnásobného vraha) Vždy si hovorím, že nebudem pozerať neskoro v noci horové filmy. Od teraz to však rozšírim aj na všetky dokumenty, ktoré nútia človeka zamyslieť sa nad ľudskou psychikou. Presne čosi také som totiž videla pred pár dňami neskoro v noci a nedalo mi to spať až do skorého rána. Možno som to mala predpokladať, lebo televízna séria o vrahoch nie je nikdy nič príjemné. No príbeh Johna Lista ma skutočne zaskočil. Tento nenápadný účtovník z Amerického mestečka Westfield jedného dňa po dlhých hodinách rozjímania zavraždil svoju matku, manželku a aj tri vlastné deti. Po tomto všetkom si sadol do kuchyne a v pokoji zjedol večeru. Napokon neskoro v noci nasadol na vlak smerujúci na západné pobrežie USA. Ešte predtým ale napísal päť stranový list človeku, ktorý podľa slov Johna Lista je jediný kto môže pochopiť jeho konanie. Jeho list bol adresovaný pastorovi Rehwinkelovi. Hlavným mottom celého listu bolo to, že vyvraždením svojich najbližších chcel zachrániť ich duše. Jeho hlboká viera v Boha a štúdium Biblie mu to našepkali.

Rodina Johna L.Rodina Johna L.(c) Americas most wanted

John List sa rozhodol ukončiť život svojej manželky a troch detí, aby im tak umožnil priamu cestu do neba... Áno, je hlboko presvedčený, že toto je jediná možnosť ako zachrániť ich duše pred nástrahami sveta a života v budúcnosti. Finančná situácia jeho rodiny nebola ružová už dlhšie obdobie. Za posledný rok, keď ale musel dokonca pár mesiacov predstierať, že stále pracuje, sa všetko rapidne zhoršilo.

V liste pastorovi ďalej hovorí, že nechce aby deti boli vystavené hanbe a odsúdeniu spoločnosti, ktoré ich môže postretnúť, ak on bez jedinného vysvetlenia opustí rodinu. Nechal by ich a manželku na pospas chudobe a možno by dokonca museli prežívať s pomocou štátu. To by ich mohlo duchovne oslabiť a zviesť na zlé chodníčky. Zavraždením im urobí vlastne veľkú službu a zaistí tak, aby sa duše celej jeho rodiny dostali rovno do neba.

Na ďalších stránkach sa priznáva aj k tomu, že v prvom momente ho napadlo, že by mohol spáchať samovraždu a tým ušetriť rodinu hanby. Po hlbšom rozjímaní a dennom modlení si ale uvedomil, že to je smrteľný hriech. Spáchal by tak čin, za ktorý sa ide rovno do pekla. Ak ale zabije svojich príbuzných to mu Boh stále odpustí. O tom nie je pochýb.

Táto posledná veta ostala zabodnutá v mojej mysli. Hľadela som do steny ako bez slov. Náboženský fanatizmus a chorá myseľ  asi robia svoje. To ma dokáže vystrašiť viac ako tiene v hororových filmoch. Neviem si vysvetliť ako vie ľudská myseľ takto zvrátene a chladne odôvodniť vraždu... Ako nezmyselne John List verí, že jeho čin bol jediným správnym riešením situácie, v ktorej sa jeho rodina nachádzala. Týmto faktom si je istý a verí v neho dodnes... Nepopiera ani (pre mňa do neba volajúcu hlúposť), že ako kresťan nemohol urobiť nič iné, len zabezpečiť svojim blížnym posmrtný život v nebi. Vraví, že čoskoro sa k nim pripojí. Momentálne ale sedí vo väzení, kde si odpykáva päťnásobný doživotný trest za vraždy prvého stupňa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?